Vitajte na Dobbyho, Alceinej a Biggiinej stránke, ktorá je venovaná Harrymu Potterovi a poviedkam o Harry Potterovi
Takže v rámci svojho narodeninového darčeka zverejňujem konečne pokračovanie tejto poviedky. Prajem príjemnú zábavu. Kapitola neprešla betareadom!

Dobby
 

Severusovo rozprávanie trvalo až do rána. Poppy bola prekvapená Albusovou prezieravosťou. Aj po smrti ju dokázal neskutočne prekvapiť a ona nebola schopná pochopiť, ako mohol dopredu všetko naplánovať. Sľúbila Severusovi, že zachová jeho tajomstvo a nikomu neprezradí, že je nažive. Tiež sa dohodli, že zostanú v kontakte nielen kvôli Diane, ale aj deťom.

 

Keď hodiny v knižnici odbili šiestu hodinu Poppy sa postavila (urobila tak niekoľkokrát počas noci) a vydala sa skontrolovať Dianin stav. Severus ju nasledoval.

 

Diana bola ešte stále bledá, ale viditeľne sa jej stav zlepšil. Severus hľadel na jej tvár a jemne ju pohladil po tvári. Poppy, ktorá sa práve skláňala nad bábätkami sa nepatrne usmiala. Jeho gesto bolo pre ňu nové a prekvapovalo ju, ako veľmi sa Severus zmenil. Už to nebol ten nepríjemný Netopier zo žalárov, bol to milujúci muž a čerstvý otec.

 

„Maličkí sú v poriadku. Dokonca aj Emma. Neprestávaj však sledovať jej stav. Sebastian je silný dosť.“ Ako to povedala, chlapček otvoril svoje očká a uprene sa na ňu zahľadel. Poppy sa usmiala a zobrala ho do náruče. Severus k nej pristúpil a zahľadel sa na svojho synčeka. Bol mu veľmi podobný.

 

„Ahoj,“ povedal potichu Severus svojmu synovi a ten sa na neho mierne usmial. Poppy mu ho podala a maličký za ním natiahol rúčku. Odrazu sa ozvala aj Emma. Poppy sa k nej naklonila a tiež ju zobrala na ruky. Dievčatko sa trochu pomrvilo a otvorilo svoje očká.

 

„Se-ve-rus.“ zaznel zrazu tichý šepot z postele a Severus sa okamžite otočil. Hľadel do očí svojej manželky.

 

„Vďaka, Bohu, konečne si sa prebrala,“ povedal s úľavou v hlase a okamžite k nej pristúpil. V náručí stále držal ich syna.

 

„Sú v poriadku?“ zašepkala Diana a Severus s úsmevom prikývol. Pomaly sa nahol nad Dianu a opatrne vedľa nej položil Sebastiana.

 

Diana sa usmiala na svojho, synčeka presne v tom istom čase k nej pristúpila Poppy s malou Emmou.

 

„Dobrý deň, pani Snapeová. Som rada, že vás spoznávam.“ Pozdravila ju Poppy.

 

„Dobrý deň, kto ste?“ spýtala sa ticho Diana. Cítila sa unavená.

 

„Volám sa Pomona Pomfreyová a som školskou sestrou na Rokfortskej strednej škole čarodejníckej. Severus ma zavolal k vášmu pôrodu.“ Odpovedala jej Poppy.

 

„Som rada, že vás poznávam, volajte ma Diana, na vykanie si nepotrpím.“ Odpovedala Diana a Poppy prikývla.

 

„V tom prípade som Poppy.“ Povedala a podala jej ruku.

 

Diana ju prijala.

 

„Pôrod bol komplikovaný, musíš sa šetriť. Minimálne ešte dva dni nevstávaj z postele. Veľa odpočívaj. Deti sú v poriadku, možno sú trochu hladné, ale to nie je nič nové.“ Vysvetlila jej a usmiala sa na ňu. Malú Emmu položila na jej druhú stranu a tak mala Diana konečne svoje detičky pri sebe. Maličká unavene zazívala a Diana sa usmiala. Pohladila ju po tváričke.

 

Severus s nežným pohľadom sledoval tento obrázok. A bol vďačný, že všetko dobre dopadlo.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

Po niekoľkých dňoch sa Diana cítila v poriadku. Pomaly si zvykla na nový režim, keď niekoľkokrát v noci musela stávať k deťom. Severus sa jej snažil zo začiatku pomáhať, ale po tom, čo sa začal po nejakom čase cítiť unavený s tým musel prestať. Jeho práca si vyžadovala jeho plnú pozornosť a on sa niekoľkokrát pristihol, že zaspal nad kopou papierov vo svojej kancelárii. Toto sa mu za čias na Rokforte nestávalo.

 

Deťom sa darilo vynikajúco a tak obaja rodičia pomaly začali zabúdať na komplikácie, ktoré priniesol ich príchod na svet. Poppy sa niekoľkokrát u nich zastavila, aby sa ubezpečila, že je všetko v poriadku. Severus sa vďaka nej dozvedel veľa zaujímavých informácií o dianí v škole. Severus tiež prisľúbil, že bude Poppy dodávať elixíry pre ošetrovňu tak, ako to robil v minulosti. Kvalita elixírov, ktoré Poppy teraz používala totiž nedosahovala ani zďaleka kvalitu tých jeho.

 

„Severus, zastavila sa tu Poppy,“ povedala v jedno neskoré popoludnie Diana svojmu manželovi, keď sa vrátil z práce.

 

„V poslednom čase je tu dosť často.“ Zamrmlal Severus a pokrútil hlavou.

 

„Bola skontrolovať deti. Nezabudni, že sa blíži ich test na magický potenciál.“ Informovala ho Diana.

 

„Nepochybujem o tom, že naše deti magický potenciál mať budú.“

 

„A čo keby ho nemali? Dobre vieš, že ani moja mágia nebola zo začiatku najsilnejšia. A zvyšok mojej rodiny je muklovský.“

 

„Aj keby nemali ani štipku mágie stále sú to moje deti...“ odpovedal Severus.

 

Diana sa pousmiala. Jeho nahnevaný tón hlasu potvrdzoval jej domnienku. Opäť v jeho práci nešli veci tak, ako si predstavoval. Severus niekedy ľutoval, že nemôže pracovať v čarodejníckom svete. Ten muklovský sa mu zdal komplikovaný a hlavne mu vadilo, že nemôže vo veľkom množstve využívať svoju mágiu.

 

Využíval preto neskoré večery na prípravu elixírov. Mal najradšej tie komplikované, ktoré si vyžadovali využitie mágie. Uvažoval tiež o tom, ako posilniť jeho schopnosti a tak si neďaleko laboratória vytvoril tajnú miestnosť na trénovanie. Miestnosť obsahovala všetky dostupné prostriedky na trénovanie. A Severus postupom času získaval čoraz väčšiu moc a skúsenosti. Veľmi mu k tomu dopomohla knižnica Albusa Dumbledora, ktorá obsahovala vzácne kusy z čiernej aj bielej mágie. Naučil sa nové kúzla, ktoré postupom času padli do zabudnutia, objavil niekoľko vzácnych receptov na elixíry a mal možnosť nahliadnuť do tajov najčiernejšej mágie. Šokovalo ho, že Albus Dumbledore mal v zbierke aj takéto knihy. Vzhľadom na bezpečnosť svojej rodiny sa však tieto knihy rozhodol zničiť. Nechcel, aby sa k nim niekto dostal, jeden Temný Pán na tomto svete stačil.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

Prišla jar a s ňou aj nádherné slnečné dni. Diana práve sedela na lavičke v pokojnom kúte ich záhrady, vedľa nej sa nachádzal detský kočík pre dvojčatá, ktorý jej doniesli rodičia a užívala si chvíľu pokoja, keď maličkí spali.

 

Severus s úsmevom sledoval túto idylku. Práve sa vrátil z Londýna, kde bol odniesť rozsiahlu správu pre profesora Whita. Vedľa neho sa s prásknutím zjavil domáci škriatok.

 

„Vitajte, pane. Obed je pripravený. Pani Diana ma požiadala, aby som ju na to upozornil.“ Úctivo sa poklonil.

 

„Môžeš ísť, poviem jej to sám.“ Odvetil Severus a mávnutím škriatka prepustil.

 

Severus sa pomaly vydal k svojej manželke a deťom.

 

Keď ho Diana zbadala, rozbehla sa k nemu a hodila sa mu do roztvoreného náručia. Severus ju pobozkal a pohladil po tvári.

 

„Chýbala si mi. Ako sa majú naše poklady?“

 

„Veľmi dobre. Keď som dnes prišla do detskej izby niektoré z hračiek poletovali po izbe. Je to normálne? Poppy hovorila, že mágia sa u detí začne prejavovať až okolo tretieho roku.Maličkí majú predsa len pol roka.“

 

„Miláčik, musíš si zvyknúť na to, že naše deti nie sú hocikto. Poppy nás hneď od začiatku upozorňovala, že majú veľmi silný magický potenciál.“ Povedal jej Severus.

 

„Ale, prečo sa prejavuje tak skoro? Vieš o niekom u koho to bolo v tomto veku?“ kládla Diana ďalej otázky.

 

Severus sa usmial a potom odvetil. „No, zopár prípadov tu bolo. Ale v posledných rokoch sa pravdupovediac nevyskytli.“ Podišiel ku kočíku a zahľadel sa na deti. Emma otvorila svoje očká, ktoré mali čiernu farbu ako tie Severusove a natiahla hore rúčky. Severus sa naklonil a zobral svoju dcérku do náručia. Dievčatko vydalo radostný výkrik.

 

Sebastián sa pomrvil a začal plakať. Diana ho okamžite zobrala na ruky a začala tíšiť.

 

„Ale, ale, čože sa ti nepáči?“

 

„Náš Sebastian asi žiarli na svoju sestričku.“ Povedal Severus.

 

Diana pokrútila hlavou a pohladila synčeka. Obaja rodičia sa vydali so svojimi ratolesťami späť do domu.

 

Nakŕmenie dvojičiek bol doslova boj. Severus na seba po prvých skúsenostiach používal odpudzovacie kúzlo, pretože sa chcel vyhnúť uslzenému smiechu svojej manželky a zaskočeným výrazom domácich škriatkov. Vtedy mal kašu snáď všade.

 

Po nakŕmení premiestnili deti do ohrádky vedľa jedálenského stola a pustili sa do pripraveného jedla. Diane veľmi pomáhalo to, že nemusí variť. Nedokázala si ani predstaviť, ako by to pri dvojičkách vôbec stihla.

 

Severus si po obede dal svoju obvyklú čiernu kávu a sledoval svoju manželku ako sa snaží maličkých uspať.

 

Keď sa jej to podarilo, opatrne ich presunuli do detskej izby, ktorá bola vedľa ich spálne. Nezabudli na deti umiestniť monitorovacie kúzlo a vrátili sa do knižnice. Diana unavene klesla do kresla a vystrela si nohy. Zrazu pocítila na svojom krku Severusove ruky, ktoré jej začali masírovať stuhnuté svaly a ona slastne privrela oči. Jej manžel nikdy nezabudol na takéto jednoduché signály a prejavy svojej lásky. Bola šťastná, že ho má. Bola šťastná kvôli svojim deťom. Toto bola jej vysnívaná rodinka a ona sa jej nikdy nevzdá.

22.11.2010 00:22:00
Dobby

Ako často navštevujete našu stránku?

Niekoľkokrát za deň (131 | 19%)
Denne (128 | 19%)
Raz za týždeň (81 | 12%)
Raz za dva týždne (45 | 7%)
Raz za mesiac (36 | 5%)
Všetky postavy sú majetkom J. K. Rowlingovej, ostatné postavy objavujúce sa v poviedkach sú majetkom autorov. Stránka nie je vytvorená za účelom zisku.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one