Vitajte na Dobbyho, Alceinej a Biggiinej stránke, ktorá je venovaná Harrymu Potterovi a poviedkam o Harry Potterovi
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "8316"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
tak kdy už se to narodí? jsem jak Voldy stojící před pokojem a nevím co to bude... smiley (jestli tahle povídka nebo ta druhá, ono je to vcelku fuk, těším se na obě...doslova slintám nad oběma...)
sigam - smiley Děkuji za komentář. Dobu, kdy Rivill překládala jsem nezažila, ale dokážu si představit jak moc musíš být ráda. Co se týká překladu, tak je tohle můj první pokus o překlad, takže se ty chyby najdou a občas je to holt kostrbaté, ale postupně pak všechno snad opravím.

K povídce. Ten první dojem jsem z ní měla úplně stejný. Je to taková roztomilá povídka, jak píšeš naivní a občas i temná, s postavami, které by se normálně měli chovat opačně. Tím se dost liší od ostatních a možná je většinou tak oblíbená. A já ji mám také ráda kvůli tomu, že je tak jiná.

Kdyby se ti cokoli na překladu nelíbilo, klidně mě na to upozorni, nebudeš jediná a já bude jen ráda.smileyKiki - tak to si musíš počkat jak se to vše vyvine a další kapitolku si můžeš přečíst za pár hodin.smiley
tak kdy už se to narodí? jsem jak Voldy stojící před pokojem a nevím co to bude... smiley (jestli tahle povídka nebo ta druhá, ono je to vcelku fuk, těším se na obě...doslova slintám nad oběma...)
Tahle povídka je opravdu zajímavá. Pamatuju si na dobu, kdy ji překládala Rivill. Tehdy mě málem klepla pepka, když s překládáním skončila a o to více jsem byla teď ráda, když jsem ji tady objevila. A překlad je to pěkný. Chvílemi sice trochu kostrbatý, ale i tak za něj moc děkuju :). Já bych něco tak dlouhého přeložit nikdy nedokázala.

Přemýšlím, co napsat k samotné povídce. Vím, že když jsem ji četla poprvé, častokrát jsem z ní byla v rozpacích. To jak se všechny postavy chovají je strašně nerealistické. Teď nemyslím jen to, že jsou postavy OOC, ale to, že si nedokázu představit nikoho, kdo musí neustále své přátele líbat na tváře a říkat jim, jak je má rád, nikoho, kdo neprotestuje proti člověku, který mu zabil rodiče a je na něj ještě k tomu milý a... no prostě je toho moc. Ale možná právě proto mám tuhle povídku tak ráda. Protože je neskutečně naivní... Tedy, uznávám, že všechny ty špatnosti, kterými si musel Harry projít, moc naivní nejsou, ale chápete, jak to myslím, ne?

Té kritiky si ani nevšímejte, ale musela jsem ji napsat :).
Kiki - smiley jsi blízko.
no uzavřel se do sebe ne? asi už neunesl váhu všech emocí...
Kiki - smiley proč se Harry chová tako, se dovíš v další kapitole.smiley
no já už spíše myslela že o dítě po tom pádu přišel a že je tak v šoku že právě proto se uzavřel do sebe...ale zase tolik psychologii nerozumím...
Pegy - smiley určitě se máš na co těšit.Hajmi50 - děkuji vám. Už se na to těším smileybiggi - není zač. Tom dostal velkou lekci a jinak to samozřejmě dopadne dobře nejen pro Harryho, ale i pro mimi.smiley
Ďakujem za kapitolu :-)Chudáááááááááááááááááák Harry. Ja by som toho Toma nakopala do zadku...Dúfam, že to dobre dopadne... No mám aj obavy o mimino :-(((
14.07.2009 22:36:34
Dobby

Ako často navštevujete našu stránku?

Niekoľkokrát za deň (119 | 20%)
Denne (122 | 20%)
Raz za týždeň (77 | 13%)
Raz za dva týždne (32 | 5%)
Raz za mesiac (31 | 5%)
Všetky postavy sú majetkom J. K. Rowlingovej, ostatné postavy objavujúce sa v poviedkach sú majetkom autorov. Stránka nie je vytvorená za účelom zisku.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one