Vitajte na Dobbyho, Alceinej a Biggiinej stránke, ktorá je venovaná Harrymu Potterovi a poviedkam o Harry Potterovi
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "4440"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
MIREK –smiley samozřejmě mě těší, že se ti povídka líbí tak jak je, ale ještě se ti pokusím trochu víc vyjasnit, proč je označena jako slash... Tak především proto, protože se v ní rozvíjí vztah a to dva mezi lidmi mužského pohlaví. A vůbec nezáleží na tom do jaké fáze se jejich vztah dostane, vždycky to slash bude, byť by se v povídce třeba objevila jen myšlenka na takový vztah. A pak do jaké míry se v takové povídce objevuje poněkud morálně závadný obsah, tak se tomu určí rating, tady je to 15+, protože jednoduše k něčemu dojde v nějaké míře a vztah se nějak rozvádí (vyvíjí atp.), ale nikdy se to nedostane do nějaké ‚větší akce‘ to by pak bylo 18+, dále jsou v ní vulgární výrazy (skoro v každé kapitole) a ten alkohol, ale když bych to měla brát tak přísně tak by to vážně mělo být kvůli němu taky 18+. Určitě by se ještě něco našlo.

Jinak samozřejmě je to tak, jak to napsali darken a Mouldy.

A nějaké drsnosti, cákající krev na všechny strany a detailní sex obvykle najdeš v těch povídkách 18+. Ale ještě musím zdůraznit, že za slash by se vždy měla označit každá povídka v níž se vyskytuje vztah dvou a více osob mužského pohlaví, a pokud je ten vztah jen náznakový, např. jen v těch myšlenkách tak se tomu říká preslash, ze kterého se občas může stát slash...

Mám pocit, že jsem se do toho pěkně zamotala. No, je ti to aspoň trochu srozumitelné? Na tohle téma by se dalo diskutovat dost dlouho, a je to dost rozsáhlý literární žánr (dá se to považovat za literaturu, že jo?), a jak jsem psala dřív, má prostě mnoho podob. Když tak si na netu o tom najdi nějaké informace, kdybys to chtěl nějak hlouběji prostudovat. A kdyby ti něco nebylo jasné tak se klidně ptej, určitě ti nějak odpovím, nebo někdo jiný...

darken, Mouldy – je v pořádku, že se MIREK zeptal, prostě mu to nebylo jasné, tak se ozval, na tom není nic špatného...smiley
Tohle je vtipné, o čem všem se lidé dokáží hádat... smiley Pokud se ti, MIRKU, nelíbí řazení jiných povídek stěžuj si tam, tady pláčeš na špatném hrobě.

A jo, s tím alkoholem jsem to myslela k ratingu, řekla bych, že to z textu jasně vyplývá... Je to sice hodně velká hyperbola (pak by vlastně musel být celý život 18+), ale upřímně je tvůj výlev značně iracionální.

Dle mne je registrace na NL dost jednoduchá...
Hele Mirku, každej to bere jinak. Někdo napíše pwp a rank dá sotva 12+ a někdo tam má jenom náznak sexu a už je to v 18+. Ber to prostě takhle.

Co se týče přítomnosti alkoholu, řekla bych, že darken to myslela tak, že povídky s alkoholem by měli být zařazeny do vyších ranků (15+, 18+...), nemluvilo se o zařazení do slashe.
................

Vlastně o nic nejde. Pouze jsem byl vytočenej. Už po třetí jsem se snažil zaregistrovat na Nápoj Lásky ..........

A zase neúspěšně. Ale stejně.....

Přečetl jsem víc povídek které by si zasluhovaly zařazení do této kategorie, a přesto zde nejsou. A na druhou stranu, jestliže by o zařazování rozhodovala přítomnost alkoholu? V tom případě by devadesátdevět procent povídek muselo být zařazeno v rubrice Slash.....

Alcea - skús dnes tú administráciu, nie je to síce v poriadku, ale update novej kapitolky u Tanandy mi išiel smiley
MIRKU, sorry, že se Vám do toho pletu, ale ve slashi nemusí být sex, vulgarita nebo násilí! Pokud jsi si přečetl Alceinu reakci, měl bys tohle chápat! I polibek dvou kluků řazením spadá pod slash. A proč je to patnáct plus? Protože slash obecně není zrovna vhodný pro malé děti (existuje spousta pitomečků, kteří si povídku přečtou a pak nadávají, že je to nemravné.), navíc v povídce se zatím vyskytl i alkohol (zákony, víš... To by to mělo být skoro 18+). Vážně nechápu tvoji reakci.

Mimochodem, už se těším na další kapitolu. :)
.........Tak jsem se skousel zaregistrovat.......

Nějakej MIREK už tam je, takže já musím takhle blbnout.........

smileysmiley
......mně nevadí že se je to takové rozvláčné....

....stejně to čtu i když se zde NIC neděje.......

....je to dobrá povídka. Mně se líbí.............

....jenom nechápu její zařazení..................

....Zatím tu opracdu nebylo NIC. (nejenom sex, ale zatím jsem si nijak neuvědomil že by se tu vyskytovaly vujgárnosti anebo přílišné násilí. A krve tam taky moc není,¨. TAK PROČ?)
Oznamujem, že webgarden má technické problémy v niektorých častiach administrácie, akonáhle sa to vyrieši prebehne update poviedok, odo mňa a Alcei, podľa plánu, tzn. pribudne ďalšia kapitola z dielne Biggi k poviedke Harryho nový domov a tiež k Tajemství je ve vyprávění.
Také doufám, že se to brzo vyřeší a jsem ráda, že si dáváš tu námahu řešit problémy, kvůli kterým by se na to jiní vykašlali a počkali, až se to samo spraví. smileysmiley
17.01.2010 20:07:13
Dobby

Ako často navštevujete našu stránku?

Niekoľkokrát za deň (131 | 19%)
Denne (128 | 19%)
Raz za týždeň (81 | 12%)
Raz za dva týždne (45 | 7%)
Raz za mesiac (36 | 5%)
Všetky postavy sú majetkom J. K. Rowlingovej, ostatné postavy objavujúce sa v poviedkach sú majetkom autorov. Stránka nie je vytvorená za účelom zisku.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one