Vitajte na Dobbyho, Alceinej a Biggiinej stránke, ktorá je venovaná Harrymu Potterovi a poviedkam o Harry Potterovi
Tak a máme tu ďalšiu poviedku. Tento raz na Tému: Severus je ten zlý a Voldík dobrý

Autor:Aknel


     Severus Snape se procházel ztemnělým vlhkým sklepením a na tváři měl lehký potěšený úsměv, který však v jeho podání vypadal spíše jako úšklebek. Jak by teď nejspíš James Potter zíral, kdyby věděl, co se stalo ze šprta ve vytahaném oblečení. Kdyby byl ovšem na živu. Úšklebek se o něco rozšířil. Vše vycházelo podle plánu. Dnes se zbavil toho zablešence Blacka a teď mu v cestě stál už jen Lupin. A pak se postará o to, aby ten Potterův spratek trpěl tak, jak musel trpět on.

      Usadil se do pohodlného křesla naproti krbu a v ruce svíral sklenku se skotskou. Jeho plán vycházel. Sice musel přinést menší oběti a denně poslouchat Malfoyovo vychloubání, ale kdyby on a celý kouzelnický svět tušil, jak vlastně vznikl ten obávaný Lord Voldemort. Stalo se to už dávno. Tehdy v sedmém ročníku, když si Lily Evansová, ta víla se smaragdy místo očí, vybrala místo něj toho hlupáka Pottera mu a celé té jeho partičce slíbil pomstu za to, jak se k němu celých těch sedm let chovali. Jako by byl něco míň.  V tom ho podcenili.

      Nejdřív nevěděl, jak se jim pomstít. Přece jen, do Azkabanu se mu nechtělo. A pak, se objevil Tom Raddle. Měl stejný sen, jako před ním Grindewald, ale on byl odhodlán použít sílu, ale pouze pokud to bude nutné. Och, jak byl hloupý. Ano, uměl černou magii, ale pouze několik kleteb. Hodil by se spíš na politika, nebo nějakého úředníka. Ale Severuse tehdy napadlo, že s trochou pomoci, by uspěl. A tak za ním přišel a přednesl mu svůj plán, na ovládnutí kouzelnického světa. Raddle byl nejdřív nadšený. Myslel si, že mají stejnou myšlenku, ale v tom se splet. Zatímco, on chtěl prosadit, aby kouzelníci žili na veřejnosti a nemuseli se schovávat, Severus měl jinačí plány. Chtěl mudly zotročit, za to co mu v dětství prováděla Petunie Evansová, chtěl nastolit vládu temné magie a do škol pouštět pouze čistokrevné, aby čistokrevné kouzelnické rody nevyhynuly. Věděl, že by mohlo hrozit jistá degenerace, kdyby byli všechny rody příbuzné, ale od toho tu byli víly. Stačili tři generace, a rody byly opět bez příbuznosti. Vílí krev měla takové účinky. Ale to Raddleovi bylo proti srsti. V té chvíli mu připomínal Brumbála.

      Příští  den se dozvěděl, že Raddle napsal Brumbálovi, že mu chce něco důležitého říct. Raddle byl něco jako Potter. Brumbálův oblíbenec, zlatý chlapec, kterého tahal z malérů a držel nad ním ochranou ruku. A to i tehdy, když zjistil, že je Zmijozelův dědic a otevřel tajemnou komnatu. Když se dozvěděl, co udělal, běžel hned za Brumbálem, aby mu s Baziliškem pomohl. Tehdy Bazilišek nakonec zemřel sám na stáří, ale před tím po sobě zanechal vajíčko. Snape tušil, co chce Raddle Brumbálovi říct. A tak začal jednat. Ve starých knihách našel starý rituál na ovládnutí, který nešel nijak zrušit. A povedlo se. Místo schůzky s Brumbálem, zaútočil na příčnou. A on Severus Snape stál mezi jeho smrtijedy. A pak přes Lorda Voldemorta zaútočil na Potterovi. Chtěl nechat Lily žít, a pak se o ni postarat, ale bohužel, stalo se jinak. A po ní tu zbyl jen ten spratek s jejíma očima. I jemu slíbil pomstu, neboť to kvůli němu Lily umřela.

      Pak zavřeli Blacka do Azkabanu, za to že zradil Potterovi, i když  on byl vlastně nevinný. Lupin zase nemohl sehnat práci a Petigrew se proměnil v krysu a zmizel. Na dlouhou dobu měl od všech Pobertů klid a cítil vnitřní uspokojení. Sice se zdálo, že Voldemort při útoku na Potterovi umřel, ale to nebyla pravda. Rituál ho držel na živu.

      Pak se objevil Kámen mudrců a Severus po něm zatoužil. Nedokázal si představit, co by sním dokázal, ale třeba, by mohl vylepšit spoustu lektvarů. Jenže se do toho připletl Harry Potter a tím připomněl Severusovi, že jeho cesta za pomstou ještě není dokončená. Přes prázdniny hrozně dlouho pátral po celých Bradavicích, než konečně nalezl Tajemnou komnatu a když se ten spratek vrátil do Bradavic, čekalo tu na něj překvapení. Jenže ten kluk ho opět přelstil. Byl to hadí jazyk, navíc se mu povedlo vytáhnout Nebelvírův meč. A další rok se objevil Black. Tehdy Severus zuřil a slíbil všem smrt. A k tomu potřeboval Voldemorta. Najít červíčka, nebylo nic snadného, ale nakonec se mu to povedlo i ho přesvědčit, že Pán zla, se vrátí, ale potřebuje jeho pomoc. Upřímně řečeno, ten pitomec nikdy moc rozumu nepobral. Když probíhal Ohnivý pohár a Potter se nějakým zázrakem stal šampiónem, dokonce doufal, že umře. Ale místo něj, zemřel ten mladý Digory a Severus se do toho opět nenápadně vložil.

      Když  ho letos Brumbál donutil naučit toho kluka nitrobranu, nejprve zuřil, ale pak… Mohl tomu klukovi tak snadno ubližovat. A pak ho při jedné hodině napadlo to s propojením myslí. Bylo tak snadné nalákat ho na Ministerstvo. Věděl, že pokud bude v ohrožení Potter přijde Black, a když při něm bude stát štěstěna, odstraní oba dva. Jenže se tam objevil i Brumbál a začal bojovat s Voldemortem. Ten byl vždycky slabý a i když ho rituál hodně posílil, tak přeci jen, na Brumbála neměl. Severus nechápal, jak můžou být tihle mudlomilové tak silní. Ale i přesto byl spokojen. Blacka se zbavil jednou pro vždy.

      Před chvílí navrhl Brumbálovi možnost, že si Voldemost udělal viteály, ale pravda byla taková, že nikdo už přesně nevěděl, jak se vytváří. A proto Severus připravil malé pastičky, aby ten kdo se vydá viteály hledat, při neopatrném zacházení zemřel.Dřív si Brumbálovu smrt nepřál, ale teď, když nad tím vším přemýšlel, mu došlo, že Brumbál by mu stál v cestě, neboť ovládnutí světa, bylo i po těch letech velmi lákavé a Severus toužil tohle všechno zrealizovat. Jakmile zemře Potter, postará se o Toma a pak, začne nová éra kouzelnického světa. Nová éra černé magie.        

14.09.2009 12:29:11
Dobby

Ako často navštevujete našu stránku?

Niekoľkokrát za deň (131 | 19%)
Denne (128 | 19%)
Raz za týždeň (81 | 12%)
Raz za dva týždne (45 | 7%)
Raz za mesiac (36 | 5%)
Všetky postavy sú majetkom J. K. Rowlingovej, ostatné postavy objavujúce sa v poviedkach sú majetkom autorov. Stránka nie je vytvorená za účelom zisku.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one